Kosova merr një pikë në Bullgari

Kombëtarja e Kosovës në futboll U21, ka qenë afër fitores në duel me Bullgarin, pasi që ishte në avantazh deri në finish të kësaj sfidë interesante.

Bullgaria dhe Kosova sonte luajtën baras 1-1, në Bullgari, ndeshje kjo e zhvilluar në kuadër të kualifikueseve për EURO 2025.

Dardanët bën paraqitje të mirë, madje vetëm pas tetë minutave lojë përmes Ardit Tahirit kaluan në epërsi prej 0-1, rezultat më të cilin edhe u mbyll pjesa e parë.

Lojë interesante është luajtur edhe në pjesëlojën e dytë, derisa skuadra bullgare krejt në fund të ndeshjes më anë të Sorakov (90+1’), barazuan shifrat në 1-1.

Kosova nga minuta e 82-të mbeti më një lojtar me pak në terren pasi u ‘skuq’ Hoti.

Pas këtij barazimi, Kosova zë vendin e katërt me katër pikë në Grupin D, derisa ky grup kryesohet nga Polonia më nëntë pikë.