Atalanta për Champions, Gjimshiti i pakalueshëm

Atalanta nuk gabon dhe dërgon një sinjal të fortë dhe të qartë në zonën e Champions League.

Në ndeshjen e javës së 22-të të Serisë A, skuadra e Gasperinit mundi 2-0 Udinesen dhe kaloi për një moment Fiorentinën për t’u ngjitur në vendin e katërt me 36 pikë.

Në Geëiss Stadium në pjesën e parë, skuadra zikaltër dominoi lojën, De Ketelaere dha asistime dhe Ingranchir (33′) dhe Scamacca (46′) hipotekuan fitoren. Gola që shënojnë ndeshjen dhe e shndërrojnë pjesën e dytë pothuajse në një formalitet. Në kontroll, në pjesën e dytë Atalanta ruajti avantazhin dhe mori tri pikë të rëndësishme për renditjen.

Një tjetër paraqitje e mirë për mbrojtësin kuqezi, Berat Gjimshiti, qendra e mbrojtjes së Atalantës. Përleshje me Lucca gjatë gjithë ndeshjes, duke i lënë shumë pak hapësirë ​​sulmuesit të Udineses. Ai tani është një lider brenda këtij ekipi.